Buradas?n?z : Ana Sayfa // Telefon // Akıllı telefon bakımı

Akıllı telefon bakımı

Cihazınız android işletim sistemli bir akıllı telefon ise ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ona iyi bakmanız gerekir. Aşağıda iyi bir bakım için nelere dikkat etmeliyiz bundan bahsedeceğiz.

Şarj
ilk kural telefonunuzu sık sık şarj etmemenizdir özellikle ilk defa kullanmaya başladığınızda şarj’ının tam bitmesini bekleyin ve bitince şarja takın taktıktan sonra dolana kadar hiç ara vermeden dolmasını sağlayın şarj sırasında çıkarmayın hatta mümkünse şarj ederken ağır işlemler yapmayın örneğin oyun oynamak gibi uzun süre Şarjda tutmayın dolunca çıkartın.akşam şarja takıp sabah çıkartmayın. hatta geceleri kapatmanız daha iyidir.
Açık uygulamalar
bluetoot, wriless, kızıötesi, gps gibi özellikleri kullanmadığınız sürece kapalı tutun unutmayın bu gibi özellikler jarj’dan yediği için pilin çabuk bitmesine sebep olur.

Koruma
çizilmelere karşı Cihazınızın arkasına koruyucu kapak takın ön kısmına ise silikon film taktırın mümkünse bunu uzmanına yaptırın biraz hassas bir işlemdir böylece ekran camınızı ve cihaz kasasını çizilmelerden korumuş olursunuz.

Darbe
Cihazınızı darbelerden koruyun bu şekilde hem iç donanımı hemde hassas olan bir takım sensörlerin hassasiyetini korumuş olursunuz.

Sıcak
sıcak havalarda güneşe maruz bırakmayın soba kalorifer klima gibi sıcak yerlere yakın bırakmayın.

Manyetik alan
Aynı zamanda elektromanyetik alanlardan uzak tutun. Mesela monitör hoparlör televizyon radyo vs.

Sıvı
sıvı temasından uzak tutun. şayet sıvıya maruz kalırsa zaten kendiliğinden kapanacaktır sakın tekrar açmayın hemen bir servise götürün. Kasayı açıp kurutmayı denemeyin. telefonu tekrar açmayın şayet açarsanız kısa devre yapma ihtimali yüksektir o zaman daha fazla zarar vermiş olursunuz. Rutubetli yerlerde bırakmayın aşırı nemlenmesi sıvı temasına yakın bir durum oluşturur. Ayrıca çok soğuk bir ortamdan sıcak bir ortama geçtiğinizde örneğin dışardan eve geldiğinizde telefonunuz aşırı nemlenebilir buna dikkat edin.

Taşıma
Dar pantolon ceplerinde gezdirmeyin, cebinizde bozuk para, anahtarlık ve sert cisimlerle birlikte telefon taşımayın. Kirli ellerle kullanmayın özellikle dokunmatik cihazları kullanırken sert parmak hareketlerinden uzak durun

Donanım
sim kartını ve hafıza kartını ve pili sürekli takıp çıkartmayın,

Hoparlör ve kulaklık
Özellikle hoparlörden müzik dinlerken sesi sonuna kadar açmayın bir iki kademe düşük dinleyin bu hoparlörünüzün ömrünü uzatır. aksi takdirde bir süre sonra sesler cızırtılı gelmeye başlayabilir. Kulaklıkla dinlerken kulaklığın giriş portunu kasacak davranışlardan uzak durun, bir çok telefonun ortak şikayeti kulaklık girişinin bozulmasıdır.

Kamera lensi
Cihazınızın kamera lens’ini sadece gözlük camı ile silin sert bezler veya peçete gibi malzemeler kullanmayın gözle görülmeyen çizikler oluşturabilirler buda kaydedilen görüntüyü etkiler unutmayın.

Ayrıca tozlu ortamlardan uzak tutmaya çalışın. ve telefon camı üzerinde zaman zaman oluşan lekeleri silmek için gözlük bezi kullanınız sert bezlerden ve peçeye tazında kağıt mendillerden uzak durunuz.

Bütün bu anlatılanlar yapılmazsa olmazmı olur tabiki cihazınız yine çalışır çalışmayacağını zaten söyleyemeyiz, fakat ömrü kısalır ve elden çıkartmak istediğinizde değeri düşmüş olur. Hepsinden önemlisi kendi emeğinize saygısızlık olur. sonuçta sahip olmak için bir bedel ödüyoruz değilmi?

Admin: zafer gündöner

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yap?n

Son Yazılar

Arşivler

Blogroll

Copyright © 2009 Teknoloji Haberleri, Grafik Dersleri, ve merak ettikleriniz . Tm haklar? sakl?d?r.
Dizayn eden Theme Junkie. Trke eviri ilyas.info.